10 Ekim 2015 - Cumartesi
Anasayfa » KÖŞE YAZILARI » EMRAH YENİ ALBÜM KRİTİĞİ

EMRAH YENİ ALBÜM KRİTİĞİ

Zeynep Selin KarataşBugün Youtube’de gezinirken birazda dinliyeyim dedim.Eski şarkılarına şöyle bir göz gezdirdim.Baktım hala aynı etki,hala aynı duygu ve haz.. Sesini ne kadar özlediğimi fark ettim..

Sonra inceden bir sitem ettim; nerde bu Emrah? Neden bu kadar boşladı piyasayı?.. Sonra hemen bir uyarı geldi; albümü çıktı diye.. Albümün adı Terzinin Oğlu..

Gözü kulağı sürekli açık olan ben bile duymamışım düşünün artık..

Neyse sadede geleceğim.. Kıyastan hoşlanmıyorum,tutup ta eski albümlerinin tekrarı beklentisine girecek değiliz.. (girenler tabii ki var)
Önce bir şunu kabul edelim, Emrah Türkiye’de en çok hit çıkaran hemen hemen tüm şarkıları güzel olan bir müzisyendir. Üstelik oyunculuğunu da bunun yanında gayet başarılı bir şekilde sürdürdü,dengeyi sağlayabildi..

Şarkıların hepsini dinledim.. Albümde gözüme çarpan ilk şey Altan Çetin’in yokluğuydu.. Tabi ki onla çalışmak zorunda değil.ama kulağımız arıyor işte Emrah’ın bazı hitlerinin baş kahramanını..

Hakkı yalçın ve Emrah ortak çalışması olmuş bu albüm.. 6 şarkı var ama 6 da farklı versiyonlarıyla toplam 12..

Dinlenmiyecek çalışmalar değil ama gözlerim parlamadı be Emrah..

Sanki sözlere çok ağırlık verilip işin o müzik,nağme kısmı boş geçilmiş gibi geldi bana..

Bir tek riyakar şarkısı bana yakın geldi,diğerleri aklımda kalmadı bile..

Arabesk&fantazi alanında senden beklentisi olan dinleyici kitlen yine sevecektir albümü..

Ama bir Dura dura albümü olamaz benim için. Neden bu kadar takığız bu eski şarkılara onu da bilmiyorum ama, eski samimiyeti, aynı hazları bulamıyoruz işte şimdiki çalışmalarda..

Yani bu kadar doğru zamanı beklemişken,vay be ! demek isterdim..

Ama üzgünüm. Bir sevenin ve dinleyicin olarak sadece bu albüm senin içine sindiyse bile benim içime sinmedi..

İşin güzel tarafı; öyle yada böyle,senin her zaman var olman.. En azından piyasa şarkılarından sıyrılıp biraz da olsa senin sesinle nefes alabiliyoruz..

Hayırlı olsun,daha güzel albümlere..

Bu yazı toplam 328 kişi tarafından okundu.

Bir yorum

  1. Tolga Kağnıcı

    Aslında önemli olan hissetmediğimiz özlemlerimizi hissedip aaaaaaa bu da vardı hay allah nasıl da unutmuşuz dedirten bir yazı. Teşekkürler. Kalemine sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>